Złote Gody w Paczkowie – Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczone Jubilatom
Dnia 13 maja 2026r. w paczkowskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia otrzymali jubilaci którzy obchodzili swoje Złote Gody w roku 2024r.:
- Bogiński Ryszard i Bogińska Barbara,
- Dzierbuń Remigiusz i Dzierbuń Urszula,
- Gabryel Stanisław i Gabryel Elżbieta,
- Kaczor Zdzisław i Kaczor Janina,
- Kozak Michał i Kozak Wanda,
- Majchrzak Tadeusz i Majchrzak Irena,
- Mazur Edward i Mazur Irena,
- Nowosiad Mieczysław i Nowosiad Zofia,
- Odziomek Stanisław i Odziomek Wiesława,
- Płoskonka Adam i Płoskonka Bogusława,
- Słowik Jan i Słowik Stefania,
- Zając Jan i Zając Maria.
Jubilatów powitał Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka, który wspólnie z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Renatą Sobulą oraz pracownikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Anną Korzeniewicz wręczyli medale nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Złotych Godów. Uhonorowane pary otrzymały również pamiątkowe, legitymacje oraz kwiaty. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyjątkowym wyróżnieniem przyznawanym osobom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.
Spotkanie przebiegało w serdecznej i rodzinnej atmosferze. Przy wspólnej kawie jubilaci dzielili się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami związanymi z budowaniem rodzinnego życia i wieloletniego małżeństwa. Wszystkim Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dużo zdrowia, pomyślności i wielu kolejnych pięknych rocznic spędzonych w gronie najbliższych.
















