Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rajd rowerowy - Tour de Zlate Hory - Paczków

To trzecia po turniejach siatkarskich akcja organizowana w ramach projektu „Sport dla wszystkich” i pierwsza tego typu w dotychczasowej współpracy Gminy Paczków z czeskimi partnerami. Organizacja tego trzydniowego przedsięwzięcia wymagała żmudnych przygotowań. Paczkowskie GCSiR opracowało bardzo ciekawą trasę z wieloma atrakcjami turystyczno-krajoznawczymi oraz harmonogram rajdu obfitujący w wiele wydarzeń, nie tylko związanych z jazdą rowerem Do udziału w rajdzie zaproszeni zostali uczniowie z PSP 2 w Głuchołazach jako stali partnerzy współpracy ze szkołą ze Zlatych Hor. W efekcie w 66 osobowej kolumnie znalazły się trzy różnorodne grupy dziewcząt i chłopców z opiekunami.

Pierwszy dzień Rajdu to zjazd i spotkanie wszystkich grup w czeskiej Cernej Vodzie. Grupy ze Zlatych Hor i Głuchołaz podróżowały razem od strony Mikulovic a paczkowska grupa przez przejście graniczne Dziewiętlice – Bernartice, dalej przez Żulovą dotarła na miejsce poznając po drodze uroki podnóża Gór Rychlebskich i Jeseników. Wspólna integracja grup w miejscu gdzie zaczynają się Rychlebskie ścieżki, czyli mekka miłośników kolarstwa górskiego nabrała dodatkowego znaczenia. Drugi dzień to wspólny przejazd do Złotego Stoku ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych wzdłuż granicy oraz wizytą w Kopalni Złota.Trzeci dzień to przejazd do Paczkowa malowniczą częścią odcinka trasy wokół Zalewu Paczkowskiego oraz biwakiem w Kozielnie.

Rajd zakończył się spektakularnym wjazdem na Rynek przed paczkowski Ratusz i spotkaniem z władzami Paczkowa. Trasa rajdu liczyła przeszło 8 kilometrów, ale jej trudność była dostosowana do umiejętności i upodobań uczestników. Zaplanowano odcinki opcjonalne, gdzie część uczestników podróżowała łatwiejszymi drogami a amatorzy bardziej wyczynowej jazdy pokonywali trasy bardziej terenowe i górskie. Przepiękne krajobrazy naszego pogranicza, wspaniała pogoda i przyjacielska atmosfera dodały na atrakcyjności całemu przedsięwzięciu. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej można było zapewnić uczestnikom noclegi i wyżywienie w atrakcyjnych obiektach oraz uhonorować ich udział nagrodą w formie plecaka rowerowego. Zachwyceni choć trochę zmęczeni uczestnicy rajdu na pewno na długo zapamiętają tą wspaniałą przygodę z rowerem.